FLACĂRA MORENI S-A CALIFICAT CU EMOŢII

Mihai ROŞOIU

În urma meciurilor desfăşurate marţi în turul 3 al Cupei României, în timpul regulamentar au obţinut calificarea echipele CSM Focşani, Progresul Spartac, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, AFC Fotbal Comuna Recea, Unirea Alba lulia şi Industria Galda, după prelungiri a învins Turris Oltul Turnu Măgurele, iar la loviturile de departajare s-au impus CSM Lugoj, Flacăra Moreni şi CSM Slatina.
Meciurile de marţi din faza a treia a Cupei României:
– CSM SLATINA – ACSO FILIAŞI 12-11
după loviturile de departajare (0-0 după 90
şi 120 de minute)
Stadion: 1 Mai (Slatina – Olt);
Arbitru: Adrian Sorin Costreie (Buftea);
Asistenţi: Gabriel Neagu şi Alexandru
Murariu (ambii din Bucureşti).
– FLACĂRA MORENI – OLIMPIC CETATE RÂŞNOV 6-5 după loviturile de departajare (0-0 după 90 şi 120 de minute) Stadion: Flacăra (Moreni – Dâmboviţa); Arbitru: Cristian Anghelina (Câmpulung Muscel); Asistenţi: Mihai Marian lonescu (Suseni) şi Şerban State (Curtea de Argeş).
– CSC GHIRODA ŞI GIARMATA VII -CSM LUGOJ 3-4 după loviturile de departajare (0-0 după 90 şi 120 de minute)
Stadion: „Emilian Pavel” (Ghiroda – Timiş); Arbitru: Adina Claudia Popa (Satu Mare); Asistenţi: loan Alexandru Corb (Satu Mare) şi Sebastian Pantea (Arad).
Pentru Ghiroda au marcat la loviturile de departajare Alexandru Baranyi, Marco Giuricici şi Cosmin Saizu şi au ratat Cosmin Mancas şi Rareş Mureşan.
Pentru Lugoj au marcat la loviturile de departajare Beniamin Dobra, Andrei Sărăcin, Andrea Sandescu şi Dorin Mărmăreanu şi a ratat Nicolae Jula.
– SPORTING ROŞIORI – TURRIS OLTUL TURNU MĂGURELE 0-3 după prelungiri (0-0 după 90 de minute)
Stadion: Municipal (Roşiorii de Vede – Teleorman);
Arbitru: Marius Daniel Bădoiu; Asistenţi: Cristian Daniel Ilinca şi Răzvan Claudiu Tudor (toţi din Craiova). Marcator: Alexandru Fotescu (92), Alin Pencea (102), Liviu Băjenaru (105+1)
– CSM FOCŞANI – METALUL BUZĂU 52
Stadion: Milcovul (Focşani – Vrancea); Arbitru: lonuţ Constantinescu (Galaţi); Asistenţi: Răzvan Bedreagă (Galaţi) şi Răzvan Negoiţă (Brăila). Marcatori: lonuţ Salaoru (5), Mădălin Predoiu (36), Ştefan Pădineanu (59), lonuţ Manu (61), Alexandru Duca (73) / Patrick Benga (1), Alin lacob (76) – PROGRESUL SPARTAC – CS
AFUMAŢI 2-1
Stadion: Progresul Spartac (Bucureşti); Arbitru: lonuţ Cătălin Nanu (Surdila-Greci); Asistenţi: Louis George Oprescu şi Constantin Pantilimonescu (ambii din Ploieşti).
Marcatori: Leonard Boiangiu (22), Florin Geană (35) / Robert Constantinescu (16)
– AFC HĂRMAN – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC 0-2
Stadion: Hărman Arena (Hărman -Braşov);
Arbitru: Rareş Moca (Cluj-Napoca); Asistenţi: George Suciu (Câmpia Turzii) şi Elena Roxana Mazilu (Cluj-Napoca). Marcatori: Bajko Barna (54, 72)
– MINAUR BAIA MARE – ACS FOTBAL COMUNA RECEA 0-1
Stadion: „Viorel Mateianu” (ex Dealul Florilor) (Baia Mare – Maramureş); Arbitru: Răzvan Lădar (Zalău); Asistenţi: Marius Alin Lazăr (Bistriţa) şi Rareş Lakatos (Satu Mare). Marcator: Viorel Chinde (89)
– UNIREA ALBA IULIA – SĂNĂTATEA CLUJ 1-0
Stadion: Cetate (Alba lulia – Alba); Arbitru: Cătălin Roşu (Var); Asistenţi: Sergiu Paul Corb şi Alexandru Turian (ambii din Zalău). Marcator: Paul Păcurar (10)
– INDUSTRIA GALDA – METALURGIS- TUL CUGIR 3-2
Stadion: Comunal (Galda de Jos – Alba); Arbitru: Narcis Bodocan; Asistenţi: Anghel Todea şi Andra Tănăsuc (toţi din Cluj-Napoca).
Marcatori: Flaviu Baghiu (22), Raul Beldean (64), Alexandru Cioară (88) / Ştefan Radu (80), Lucian Itu (83 – pen.)
Meciurile de miercuri din faza a treia a Cupei României s-au jucat după închiderea ediţiei.
Bucovina Rădăuţi – Foresta Suceava
Stadion: Municipal (Rădăuţi – Suceava). Viitorul Liteni – Ştiinţa Miroslava
Stadion: „Ion Pintilescu” (Liteni -Suceava).
ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – Aerostar Bacău
Stadion: Ceahlăul (Piatra Neamţ – Neamţ). Sporting Lieşti – Suporter Club Oţelul Galaţi
Stadion: Comunal (Lieşti – Galaţi). Axiopolis Sport Cernavodă – SSC Farul Constanţa
Stadion: Trust (Cernavodă – Constanţa). ACSM Olteniţa – Unirea Slobozia Stadion: Orăşenesc (Olteniţa – Călăraşi). CS Tunari – Petrolul Ploieşti
Stadion: Tunari (Tunari – Ilfov).
ACS Unu Fotbal Club Gloria – AS FC
Universitatea Cluj
Stadion: Teren I Complex Sportiv „Jean Pădureanu” (Bistriţa – Bistriţa Năsăud). CSM Şcolar Reşiţa – ACS Energeticianul
Stadion: „Mircea Chivu” (Reşiţa – Caraş Severin).
Gloria Lunca Teuz Cermei – Şoimii Lipova
Stadion: Comunal-Central (Cermei –
Arad).
29 august, ora 20:00
Fotbal Club Rapid – CSM Alexandria
Stadion: „Valentin Stănescu” (Bucureşti).

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Next Post

TELEVIZAREA MECIURILOR DIN LIGA A II-A

Desfăşurarea turului 3 al Cupei României la mijlocul acestei săptămâni a dus la o serie de modificări în cadrul etapei a 5-a a Ligii 2, programate în weekend. Runda debutează sâmbătă şi se va încheia tocmai miercuri, pe 12 septembrie. În această fază a competiţiei eliminatorie vor intra cele cinci […]