Flacăra Moreni – Bradul Moroeni 2-0 (1-0) Flacăra mai spera

A.l.

sportAu marcat: Vlădescu (min. 10) şi Iliescu (92).
Au arbitrat: Marius Chiţu – Gabriel Catană, Adrian Păunescu (Târgovişte). Observatori A.J.F.: Viorel Orbeci (Doiceşti) şi Gigi Iodache (Moţăieni).
Meciul s-a disputat la
Moreni.
Flacăra: Păsărică -Banu, Ciornovschi, A. Pârvu, Tonaru (77 – Aliuş) – A. Negrea (64 – Constantinescu), V. Petre (cpt.), Preda, B. Negrea – Iliescu (90 – Bălan), Vlădescu (70 -Grozea). Rezerve: Movilă -Grădinaru, S. Pârvu. Antrenori: Marian Vasilache şi Mircea Petrescu.
Bradul: Eftimie – Zarioiu, Dumirescu, Marcu – Moisescu (cpt.; 79 – Marmandiu), Călines-cu, Leotescu (83 – Torcică), Tudorache, Săvulescu (46 -Moiceanu) – losif, Florescu (83 – Voicu). Rezerve: Bănescu -Homaghi, Vasile. Antrenor Florin Tudose.
La juniori: 3-0.
Morenarii au făcut o partidă bună şi eforturile lor au fost răsplătite cu o victorie la două goluri diferenţă (2-0). Mai mult, echipa de pe malurile Cricovului Dulce şi-a luat revanşa după acel jenant 0-3, din tur (s-a jucat la Pietroşiţa). Trupa antrenată de Marian Vasilache a început în forţă meciul şi, în minutul 10, Vlădescu a deschis scorul, 1-0. Morenarii au condus clar ostilităţile până la sfârşitul primei reprize. Au ratat însă foarte mult prin Vlădescu, Iliescu şi B. Negrea. Portarul Eftimie a avut noroc în multe momente.
După pauză, elevii lui Florin Tudose au ieşit cu mai mult curaj în atac, prin raiduri la poarta lui Păsărică. Portarul morenar a avut emoţii în faţa lui Moisescu, Iosif şi Florescu. Au încercat vigilenţa lui Păsărică de la distanţă, Tudorache şi Călinescu. Încet, încet, galben-albaştrii au pus stăpânire pe meci, dar nu l-au putut bate pe Eftimie. Abia în minutul 92, Iliescu, din pasa lui B. Negrea, a bătut plasa porţii lui Eftimie, 2-0. t Chiar dacă este la şapte puncte faţă de lider, Flacăra mai speră să ocupe locul întâi, care merge la baraj.
Jucătorul meciului, B. Negrea.

Atletic Fieni - Gloria Cornesti 0-0 Gol anulat în minutul 90

Au arbitrat: Cristian Catană (Târgovişte) – Răzvan Dobre (Teiş – Şotânga), Filip Bunea (Moreni). Observatori A.J.F.: Liviu Gligoraş şi Septimiu Burtescu (ambii din Târgovişte). Cartonaş roşu, Făşie (min. 82). Atletic: I. Florea – G. Mădăran, M. Cernea (cpt.), Marina, Brutaru – Şerban, C. Constantin, Fl. Cernea, Făşie -Mihai, Codroiu. Antrenor […]