FLACĂRA A PIERDUT DIN NOU U. Craiova II – Flacăra Moreni 2-0 (1-0)

Stadion: Extensiv. Spectatori: 80. Au marcat: Eugen Matei (25 – autogol), Cosmin Dobre (49)
Craiova: Marinescu- Borţa, Dobre, Danciu, Briceag- Ţegle, I.Popescu, Trancă(83 Ispas)- Jun-cu,Petre(63 Baicu), O.Popescu.
Antrenor: Adrian Iencsi.
Flacăra: Duţă-Costache, Matei, Vîrtej, Cernea-Calofir, Constantin, Zidăroiu(62 Oaie), Drăgan(72 A.Negrea), Niculăescu- Iliescu.
Antrenor: Gabriel Paraschiv.
Cartonaşe galbene: Baicu(81), Borţa(85)/ Drăgan(30), Matei(49).
Au arbitrat: Valentin Porumbel(Olteniţa), Nicuşor Marin(Suseni) şi Vlad Ţăranu(Piatra Neamţ).
Observatori: Adrian Ion(Piteşti), Ionuţ Cătălin Cuşcă(Alexandria).
Din păcate, echipa dâmboviţeană a pierdut meciul disputat astăzi pe stadionul Extensiv din Craiova, în faţa Universităţii Craiova 2. Autogolul lui Eugen Matei din minutul 26 şi reuşita lui Cosmin Dobre din minutul 49 au stabilit soarta partidei din etapa cu numărul 13 a acestei stagiuni de Liga a III-a. După acest rezultat, Flacăra ajuns pe locul 6 în Seria C3, cu 21 de puncte.
Vinerea viitoare jucăm pe teren propriu cu CS Baloteşti, aceasta fiind ultima partidă disputată acasă din acest tur de campionat.

VĂDIM RAŢĂ, GOL PE STADE DE FRANCE

Moldova şi-a trăit cel mai important moment din ultimii ani în fotbal în prima jumătate de oră a meciului cu Franţa! Moldovenii au condus cu 1-0 pănâ in minutul 35! Vadim Raţă de la Chindia a marcat pentru Moldova în minutul 9, după ce a profitat de o greşeală a […]