FLACĂRA A DEFILAT ÎNTR-UN AMICAL UŞOR

Flacăra Moreni a disputat sâmbătă dimineaţă un nou meci de pregătire, în compania divizionarei D Viitorul I.L. Caragiale. Băieţii pregătiţi de Gabriel Paraschiv au făcut un joc foarte bun, reuşind să se impună în final cu 12-0, după ce la pauză scorul era 4-0.
Flacăra Moreni – Viitorul I.L. Caragiale 12-0 (4-0).
Stadion: Pompieri. Au marcat: Oprescu (4), Drăgan (3), Zidăroiu, Rosciugă, Oaie, Alex Negrea şi Iorga.
Flacăra I repriză: Chiran (Sîrbu) -Niţă, Costache, Pahonţu, CerneaD. Matei, Neacşu – Zidăroiu, Roman, Ilie – Drăgan. Flacăra a II-a repriză: Pandalache
– Oprea, E. Matei, Oaie, A. Negrea
– Vîrtej, Dinu – Iorga, B. Negrea, Rosciugă -Oprescu. Au mai intrat: Stănescu, Chiţescu şi Oroşan. Antrenor: Gabriel Paraschiv.
De ieri, divizionara C dâm-boviţeană a intrat într-un stagiu de pregătire centralizată pe plan local, care se va încheia sâmbăta viitoare, cu un nou test de pregătire, împotriva unei echipe bune de Liga a IV-a, Recolta Gura
Şuţii.

CURSURI PENTRU ARBITRI ŞI OBSERVATORI DE FUTSAL

Vineri, 1 februarie, la Casa Fotbalului, a avut loc cursul de instruire al arbitrilor şi observatorilor de futsal din România. La curs au participat 43 de arbitri şi 20 de observatori care au fost testaţi teoretic, dar şi informaţi în legătură cu ultimele reglementări din futsal. Sesiunea a fost condusă […]