EVENYN NEACŞU, LOCUL a LA CUPA S&F

Tenismena Evelyn Neacşu a încheiat pe podium Cupa S&F, găzduită în această săptămână de localitatea Găgeni, din Prahova. Sportiva Clubului Sportiv Târgovişte, pregătită de Sorin Erlic, a terminat competiţia U12 pe locul 3, după ce a resimţit din plin duritatea adversarelor. În cadrul turneului final, tenismena dâmboviţeană a obţinut o victorie – 6-4, 6-3 cu Mara Pană (CS Tenis Club Buzău) şi a înregistrat două înfrângeri în faţa învingătoarei Irina Alexandra Anghel (Dinamo Bucureşti) -3-6, 6-7 (3) şi Arianei Ioana Preda (CS Tineretului Vâlcean) –
3-6, 1-6.
În schimb, în primul tur al întrecerii, Evelyn Neacşu a trecut Ana Maria Iliuţă (ACS Tennis School Otopeni), cu 6-4, 6-4.

DOI DÂMBOVIŢENI LA CANTONAMENTE DE PREGĂTIRE ŞI SELECŢIE U16 LA GHEORGHENI

Antrenorul Marian Enache şi sportivul Filip Bondilă vor fi prezenţi al acţiunea federaţiei de baschet din perioada 3-9 feburarie Începând de duminică şi până în data de 9 februarie, municipiul Gheorgheni va găzdui cantonamentele de pregătire şi selecţie pentru sportivii şi sportivele „Under 16”, acţiuni care se derulează în vederea […]