EŞEC ÎN FAŢA CRAIOVEI LUI MITITELU Flacăra Moreni – Universitatea Craiova 0-2 (0-2)

Stadion: Flacăra. Spectatori: 900. Au marcat: Sabin Lupu(6), Claudiu Bălan(24).
Flacăra: Sîrbu- Oprea, Matei, Vîrtej, Cernea – Dinu, Neacşu – Zidăroiu, Drăgan, A. Negrea (60 Roman) -Oprescu. Antrenor: Gabi Paraschiv.
Universitatea: Chindriş- Negru, Dănănae, Calu, V.Perez (55 Ezaki) -Moţ, Raicea (65 Surugiu), Lupu -Bălan, Costea (75 Zimta), Dina. Antrenor: Nicolo Napoli. Cartonaşe galbene: Matei (22), Neacşu (66). Cartonaş roşu: Surugiu (80).
Au arbitrat: Adrian Iliyes (Ploieşti), Andrei Cojocaru (Braşov), Silviu Costache (Râmnicu Vâlcea). Observator: Lajos Fodor (Odorheiu Secuiesc) şi Adrian Peiu (Urziceni).
Ultima etapă a turului a adus o înfrângere pentru echipa dâmboviţeană, Flacăra Moreni, în meciul disputat pe teren propriu cu FC Universitatea Craiova. Oaspeţii au deschis scorul rapid, prin Sabin Lupu în minutul 6, iar Claudiu Bălan a stabilit scorul final, 0-2, în minutul 24.
La finalul turului echipa pregătită de Gabriel Paraschiv ocupă locul 14, cu doar 13 puncte. Returul Ligii a 3-a începe în luna martie, iar în prima etapă gruparea de pe malul Cricovului va evolua pe teren propriu cu FC Voluntari 2.
Sursa: Facebook/CSMFlacaraMoreni

EGAL NEDREPT UNIREA BASCOV - ASFC PUCIOASA 0-0

A fost un joc dominat de băieţii pregătiţi de Cristi Bălaşa, lucru recunoscut foarte fair-play şi de adversari. Elevii lui Bălaşa au ratat neverosimil multe situaţii ideale, dar rămânem cu picioarele pe pământ şi aşteptăm pregătirile din iarnă. în această ultimă partidă din 2018, Cristi Balaşa şi Cosmin Lunescu au […]