Published On: mie, Sep 20th, 2017

EGAL FRUSTRANT PENTRU CHINDIA ASA Târgu Mureş – Chindia Târgovişte 0-0

ASA: Moga – Kilyen, Candrea, lacob, Panait -Mijokovic, Petra (74 Iliescu) – Licu, Petriş (62 Laso), A. Stoica (83 Mendy) – Sârbu. Antrenor: Carol Fekete.
Chindia: I. Popescu – Ciobotariu, Vătavu, Ispas, Martac – Dumitraşcu (54 Cherchez), L. Mihai, Pencea, C. Stoica – Bâtfoi (68 Neguţ), Nisipeanu.
În ultimul meci al etapei a 8-a din Liga a 2-a, ASA şi Chindia au încheiat la egalitate la Târgu Mureş, scor 0-0.
Situaţia instabilă de la ASA nu şi-a pus amprenta pe jocul echipei în primele minute ale partidei cu Chindia. Părăsită de cinci jucători importanţi zilele trecute, vicecampioana României din 2015 a ratat prima mare ocazie: Mijokovic a trimis în bară.
Replica oaspeţilor a venit imediat, dar tabela a rămas nemodificată. Apoi, ASA putea primi penalty la un contact dintre Vătavu şi Stoica în careu, dar arbitrul a lăsat jocul să continue.
Echipa din Târgovişte, care a câştigat patru din ultimele cinci meciuri disputate, nu a deschis scorul la şutul lui Liviu Mihai, care a tras puţin peste poartă, informează DigiSport.
Mijokovic şi-a mai trecut în cont o ocazie înainte de pauză. Cherchez a finalizat pe lângă poartă un contraatac al oaspeţilor, iar Chindia a plecat în final cu un singur punct de la Târgu Mureş.