Published On: vin, Aug 11th, 2017

ECHIPELE DÂMBOVIŢENE DE JUNIORI ŞI-AU AFLAT O PARTE DINTRE ADVERSARE

Site-ul Federaţiei Române de Baschet a publicat componenţa temporară a grupelor din Campionatele Naţionale rezervate juniorilor. La startul competiţiei interne se vor afla mai multe formaţii dâmboviţene, care speră să obţină rezultate notabile în viitoarea stagiune.
CN U13 Feminin
Nr. Denumire echipă
1 C.S.S. Târgovişte
2 C.S.S. – C.S.M. Ploieşti
3 A.C.S. Gladius Santana Mureş
4 C.S.S. Nr. 5 Bucureşti
5 A.C.S. Galactica Cluj Napoca
6 C.S. Olimpia Bucureşti
7 C.S. Phoenix – L.P.S. 1 Galaţi
8 C. Sportul Studenţesc Bucureşti
9 A.C.S. Phoenix Târgovişte
CN U14 Feminin
Nr. Denumire echipă
1 C.S.M. Moineşti
2 C.S. Mureşul Târgu Mureş
3 C.S.S. Bega Timişoara
4 C.S.M. VSK C. Miercurea Ciuc
5 CS MP Sport Timişoara 6 C.S. Olimpia Bucureşti
7 L.T. Lucian Blaga Reghin
8 C.S.S. Sibiu
9 C.S.S. Craiova
10 C.S. Crisul Oradea
CN U16 Feminin
Nr Denumire echipă
1 C.S.S. Alexandria
2 C.S.S. Râmnicu Valcea
3 C.S.S. Târgovişte
4 C.S.S. Bega Timişoara
5 C.S.M. VSK C. Miercurea Ciuc
6 C.S.S. Nr.1 Constanţa
7 C.S. Crişul Oradea
8 C.S. Olimpia Bucureşti
9 C.S.S. Sibiu
10 A.C.S. MC Ball Mangalia
11 C.S.S. Craiova
12 C. Sportul Studenţesc Bucureşti
13 L.P.S. – C.S.S. Satu Mare
14 A.C.S. Roth Baia Mare
CN U18 Feminin
Nr Denumire echipă
1 L.A.P.I. Dej
2 C.S.S. Târgovişte
3 C.S.S. Bega Timişoara 4 C.S.S. – C.S.M. Ploieşti
5 C.S. Olimpia Bucureşti
6 C.N. Mihai Eminescu Oradea
7 C.S.S. Sibiu
8 C.S.S. Nr.1 Constanţa
9 A.C.S. Phoenix Târgovişte
10 A.C.S. N.B.S. Cluj Napoca
CN U20 Feminin
Nr Denumire echipă
1 C.N. Mihai Eminescu Oradea
CN U13 Masculin
Nr Denumire echipă
1 L.P.S. – C.S.U. Piteşti
2 C.N.S. Cetate Deva
3 A.B.C. Galactica Braşov
4 C.S. Dinamo C.S.S. Nr. 6 Bucureşti
5 C.S. Magic Champions Bucureşti
6 C.N. Aurel Vlaicu Bucureşti
7 C.S.S. Târgu Jiu
8 C.S.O. Voluntari
9 C.S.S. Sibiu
10 A.C.S. Sto-Mart Iaşi
11 C.S. Otopeni
12 C.S. Phoenix – L.P.S. 1 Galaţi
13 C.S. Phoenix – L.P.S. 2 Galaţi
14 L.P.S. Bihorul Oradea
15 A.B.C. Laguna Bucureşti
16 A.C.S. Champions – Toro Dunk Craiova
17 A.C.S. U-BT 1 Cluj Napoca
18 A.C.S. U-BT 2 Cluj Napoca
CN U14 Masculin
Nr Denumire echipă
1 C.S. Dinamo C.S.S. Nr. 6 Bucureşti
2 L.P.S. – C.S.U. Piteşti
3 C.S.S. Târgovişte
4 A.B.C. Galactica Braşov
5 C.S.U. Ploieşti
6 C.S.S. Bega Timişoara
7 CS MP Sport Timişoara
8 A.C.S. Gladius Santana Mureş
9 C.S.S. Nr. 5 Bucureşti
10 A.C.S. Toyin Constanţa
11 C.S.S. Târgu Jiu
12 C.S. Cuza Sport Brăila
13 C.S. Amicii Piteşti
14 A.C.S. MC Ball Mangalia
15 A.C.S. Sto-Mart Iaşi
16 C.S. Otopeni
17 C.S. Phoenix – L.P.S. Galaţi
18 C.S.S. Mediaş
19 L.P.S. Bihorul Oradea
20 C.S.S. Tulcea
21 A.B.C. Laguna Bucureşti
22 A.C.S. Champions – Toro Dunk Craiova
23 A.C.S. U-BT Cluj Napoca CN U16 Masculin
Nr Denumire echipă
1 C.S. Dinamo C.S.S. Nr. 6 Bucureşti
2 C.S. S.C.M. Timişoara
3 L.P.S. – C.S.U. Piteşti
4 C.S.S. Buzău
5 C.S. Spike Bucureşti
6 C.S.S. Târgovişte
7 C.N.S. Cetate Deva
8 C.S.U. Ştiinţa Bucureşti
9 C.S.S. Craiova
10 C.S.U. Ploieşti
11 C.S.S. Nr. 1 Constanţa
12 C.S. Sevlar Ploieşti
13 C.S. Steaua Magic 2008 Bucureşti
14 C.S.S. Târgu Jiu
15 C.S.O. Voluntari
16 C.S.S. Sighetu Marmaţiei
17 C.S. Amicii Piteşti
18 C.S.S. Sibiu
19 A.C.S. MC Ball Mangalia
20 C.S. Phoenix – L.P.S. Galaţi
21 C.S. Phoenix Constanţa
22 C.S.S. Mediaş
23 L.P.S. Bihorul 1 Oradea
24 L.P.S. Bihorul 2 Oradea
25 A.C.S. U-BT 1 Cluj Napoca
26 A.C.S. U-BT 2 Cluj Napoca
CN U18 Masculin
Nr Denumire echipă
1 C.S.S. Buzău
2 L.P.S. – C.S.S. Satu Mare
3 C.S. Spike Bucureşti
4 C.S.S. Târgovişte
5 C.N.S. Cetate Deva
6 C.S.S. Craiova
7 C.S.S. Bega Timişoara
8 C.S.S. Nr.1 Constanţa
9 C.S. Sevlar Ploieşti
10 C.N. Aurel Vlaicu Bucureşti
11 C.S.S. Târgu Jiu
12 C.S. Cuza Sport Brăila
13 C.S.S. Sibiu
14 C.S. Phoenix – L.P.S. Galaţi
15 C.S.S. Mediaş
16 C.S.S. Tulcea
17 A.B.C. Laguna Bucureşti
18 A.C.S. U-BT Cluj Napoca
CN U20 Masculin
Nr Denumire echipă
1 C.N. Aurel Vlaicu Bucureşti
2 L.P.S. Bihorul Oradea
3 A.C.S. Phoenix Târgovişte Structurile afiliate care până la
data afişării grupelor fazei preliminare a CN nu îşi achită datoriile faţă de FR Baschet, nu vor primi drept de participare in CN ediţia 2017-2018.

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>