Published On: mie, sept. 11th, 2019

Deschidere Stagiune 2019 -2020 la Teatrul Tony Bulandra

nichiduta.ro

Teatrul Tony Bulandra începe stagiunea 2019 – 2020 în forţă.
Conducerea instituţiei a pregătit pentru lunile septembrie – octombrie un program de spectacole cu mare succes la public, toate consacrate, şi nu mai puţin de două premiere de mare impact: ARGONAUTAS şi CERNOZAURII.
PROGRAM SPECTACOLE „TONY BULANDRA” Septembrie – Octombrie 2019
SEPTEMBRIE
Joi, 19, 19:00, Sala Mare
– O scrisoare pierdută de I.L. Caragiale, regia: Sorin Militaru
Vineri, 20, 19:00, Sala Mare
– Suntem făcuţi din praf de stele, scenariul şi regia: Scott Johnston (Scoţia) Sâmbătă, 21, 19:00, Sala Mare
– Sosesc deseară de Tudor Muşatescu, regia: Laurenţiu Calomfirescu Duminică, 22, 19:00, Sala Mare
– Sonata Kreutzer după Lev Tolstoi, un spectacol de Mc Ranin Vineri, 27, 19:00, Sala Studio
– Frumos e în septembrie la Veneţia de Teodor Mazilu, un spectacol
de Mc Ranin şi Cătălina Baciu Luni, 30, 19:00, Sala Mare
– Argonautas, un spectacol de Mc Ranin (Avanpremieră)
OCTOMBRIE
Marţi, 1, 19:00, Sala Mare – Argonautas, un spectacol de Mc Ranin (Premieră) Vineri, 4, 19:00, Sala Mare
– Spectacol invitat Sâmbătă, 5, 19:00, Sala Mare
– Steaua fără nume de Mihail Sebastian, regia: Chris Nedeea
Duminică, 6, 19:00, Sala Studio
– Câinele de Valentin Krasnogorov, regia: Horaţiu Mihaiu
Vineri, 11, 19:00, Sala Mare
– Suntem făcuţi din praf de stele, scenariul şi regia: Scott Johnston (Scoţia) Sâmbătă, 12, 19:00, Sala Mare
– Spectacol invitat Duminică, 13, 19:00, Sala Mare -Mireasă de împrumut de A. Lindgren, regia: Răzvan Popa
Joi – Sâmbătă 17 – 19, Sala Mare
– Crizantema de aur Joi, 24, 19:00, Sala Mare
– O scrisoare pierdută de I.L. Caragiale, regia: Sorin Militaru
Vineri, 25, 19:00, Sala Mare –
Livada de vişini după A.P. Cehov, regia: Jeungwoo Son
Sâmbătă, 26, 19:00, Sala Mare
– Othello după William Shakespeare, regia: Suren Shahverdyan
Duminică, 27, 19:00, Sala Mare
– Take, Ianke şi Cadîr de Victor Ion Popa, un spectacol de Mc Ranin
Deplasări:
Argonautas
02 – 16 octombrie, coproducţie româno-portugheză, Târgovişte – Lisabona Sonata Kreutzer
18 octombrie, Fest(in) pe Bulevard Teatrul Nottara, Bucureşti
Întocmit: Liviu Cheloiu
Şef serviciu Artistic şi Evenimente
Aprobat: Mc Ranin Manager General
PROGRAM LUNA SEPTEMBRIE – OCTOMBRIE 2019 COPII
SÂMBĂTĂ 07.09.2019 Ora 11.00 MOTANUL ÎNCĂLŢAT
Regia: Alin Antemir; Parc Chindia
VINERI 20.09.2019 Ora 12.00
PREMIERĂ
CERNOZAURII
Regia: Radu Dinulescu
DUMINICĂ 22.09.2019 Ora 10.00
MOTANUL ÎNCĂLŢAT
Regia: Alin Antemir; Sala Studio
MARŢI 24.09.2019 Ora 10.00
MĂRUL DE AUR Regia: Monica Baldea; Sala Studio JOI 26.09.2019 Ora 12.00
O NOAPTE FURTUNOASĂ Regia: Traian Savinescu; Sala Studio VINERI 04.10.2019 Ora 10.00
MICA SIRENĂ Regia: Gabriel Apostol; Sala Studio SÂMBĂTĂ 05.10.2019 Ora 10.00
LOLO ŞI BOBO Regia: Loredana Grigoriu; Sala Studio MIERCURI 09.10.2019 Ora 12.00
ERNOZAURII Regia: Radu Dinulescu JOI 10.10.2019 Ora 10.00
ALBĂ CA ZĂPADA Regia: Viorica Mate; Sala Studio SÂMBĂTĂ 12.10.2019 Ora 10.00
HANSEL ŞI GRETEL Regia: Georgeta Lozinca; Sala Studio MARŢI 22.10.2019 Ora 10.00
HANSEL ŞI GRETEL
Regia: Georgeta Lozinca; Sala Studio MIERCURI 23.10.2019 Ora 12.00
INIMĂ RECE Regia: Lica Gherghilescu; Sala Mare SÂMBĂTĂ 26.10.2019 Ora 10.00
ALBĂ CA ZĂPADA
Regia: Viorica Mate; Sala Studio
DEPLASĂRI: 29.09 – 01.10.2019 Timişoara
O NOAPTE FURTUNOASĂ
Regia: Traian Savinescu

eJobs

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

noriel.ro