Derby-ul etapei Flacăra Moreni – Bradul Moroeni 3-0 (0-0) Doi atacanţi cu instinctul golului

A.l.

sportAu marcat: Grozea (min. 57), Vlădescu (59 şi 67).
Au arbitrat: Dar Petre – Ştefar Marirescu, Adriar lorescu (toţi din Târgovişte).
Observatori A.J.F.: lor Comar (Târgovişte) şi Gigi lordache (Moţăieri).
Flacăra: A. Păsărică – M. Plăcintă, A. Pârvu, Ciornovschi, Tronaru (82 – Banu) – I. Negrea (87 – L. Plăcintă), V. Petre (cpt.), Preda, V. Negrea -Grozea (77 – Grădinaru), Vlădescu (79 -S. Pârvu). Antrenori: Mariar Vasilache şi Mircea Petrescu.
Bradul: Eftimie – Cucuteanu (70 -Zarioiu), Fl. Nicolae, Dumitrescu, Moisescu (cpt.; 57 -Homeghi) – Călinescu
(77 – Voicu), Blas, Leotescu, Andrei -N. Vasile, Florescu (46 – losif).
Antrenor -Florir Tudose.
La juniori: 3-2.
în prima repriză, jocul a fost echilibrat, ambele echipe făcând un studiu (supărător de mult) asupra adversarului. „Pădurarii” au acuzat faptul că nu li s-a acordat un penalty la un fault, în careul mare asupra, lui Leo-tescu.
Echipa dintre sonde şi-a arătat forţa ofensivă spre finalul primei reprize, când Vlădescu a luat la ţintă bara transversală. După pauză, galben-albaştrii au forţat, iar insistenţa lor a dat roade în minutul 57, când Grozea a deschis scorul, 1-0.
Celălalt atacant, Vlădescu,, a arătat că nu şi-a pierdut instinctul de golgheter şi l-a învins pe portarul Eftimie, în două rânduri (59 şi 67), marcând pentru 2-0 şi 3-0.
Flacăra, cu supărările şi bucuriile sale, a ajuns pe primul loc în clasament, cu 18 puncte, la fel ca şi F.C. Ariroasa (care are un meci mai puţin disputat).
Bradul Moroeri n-a mai câştigat de trei etape (1-0, acasă, cu Voirţa Perşirari) şi a ajuns în pluton (locul 9, cu 13 p).
Jucătorul meciului – Ştefar Vlădescu.

F.C. Zagon n-are gol primit

Aproape nu-ţi vine să crezi când priveşti clasamentul din C6 şi vezi pe primele două locuri echipe de comună, F.C. Zagor şi Atletic Bradu (ambele cu câte 10 puncte). Mai mult, formaţia din Zagor n-are gol primit (5-0 la golaveraj) Urmează, în ierarhie, două aspirante la promovare, Fortura Poiara Câmpira […]