Published On: vin, Aug 4th, 2017

DERBY DÂMBOVIŢEAN ÎN PRIMA ETAPĂ A FAZEI NAŢIONALE A CUPEI ROMÂNIEI

Prima rundă a fazei naţionale ediţiei 2017-2018 a Cupei României se ‘ disputa miercuri, 9 august, de la o 17:30. Conform programului, în aceas etapă intră în competiţie cele 42 câştigătoare ale fazei judeţene şi echipe care au evoluat în ediţia prec dentă a Ligii a 3-a.
Programul meciurilor din turul I al fazei naţionale a Cupei României
ACS TransdorTudora (BT)
CSM Bucovina Rădăuţi (SV)
CS Cimentul Bicaz (NT)
AS Viitorul Curiţa (BC)
AS Unirea Mirceşti (IS)
CSM Paşcani (IS)
FC 2007 Gîrceni (VS)
Sportul Chiscani (BR)
ACS VoinţaCetate (BN) ACSF Alb-Negru al Studenţilor Clujeni Cluj-Napoca (CJ)
Progresul Şomcuţa Mare (MM) -CS Rapid Jibou (SJ)
AS Luceafărul Decebal (SM) –
CS Diosig-Bihardioszeg (BH)
ACS Şurianu 1945 Sebeş (AB) –
Unirea 1924 Alba lulia (AB)
CS Juvenes Târgu Mureş (MS) –
AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR)
ACS FC Păpăuţi (CV) –
AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
AS Spicul Şeica Mare (SB) –
ASF Zărneşti (BV)
AS Voinţa Biled (TM) – CS Nuova Mama
Mia Becicherecu Mic (TM)
CS Şoimii Lipova (AR) –
CS Millenium Giarmata (TM)
FC Voinţa Lupac (CS) –
CS Inter Petrila (HD)
AS Recolta Dănceu (MH) -ŞtiinţaTurceni (GJ)
CS Dunărea Calafat (DJ) – AS Milcov (OT)
CS Posada Perişani (VL) -ACS Şirineasa (VL)
AS Colibaşi (AG) – ACS Urban Titu (DB) AS Gloria Gaz Metan Corneşti (DB) -FC Aninoasa (DB)
ACS Astra Plosca (TR) -AS Mihai Bravu (GR) Bărăganul Ciulniţa (IL) – FC Agricola Borcea (CL)
AFC Regal Sport Club Ferdinand I (B) –
ACS Petrolul 52 (PH)
CSO Bragadiru (IF) –
ACS Înainte Modelu (CL)
CS Victoria Ianca (BR) –
CSM Focşani 2007 (VN)
Viitorul Fântânele (CT) -ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. (TL) FC Buzău (BZ) –
AS Zimbrul SloboziaConachi (GL)
În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se dispută prelungiri şi, dacă egalitatea persistă, se execută lovituri de departajare. Federaţia Română de Fotbal, prin Comisia Centrală a Arbitrilor, va delega arbitri pentru fiecare joc.
Faza a II-a a Cupei României, la care vor participa cele 26 de echipe calificate din faza I plus 32 echipe participante în ediţia precedent a Ligii a 3-a, este programată să aibă loc miercuri, 23 august
2017, ora 17:30.
Datele de disputare ale celorlalte runde ale ediţiei 2016-2017 a Cupei României, faza naţională:
– Faza a IlI-a: 13 septembrie 2017
– Faza a IV-a: 4 octombrie 2017
– Şaisprezecimi de finală: 25 octombrie
2017
– Optimi de finală: 29 noiembrie 2017
– Sferturi de finală: 28 februarie 2018
– Semifinale (tur): 18 aprilie 2018
– Semifinale (retur): 9 mai 2018
– Finala: 27 mai 2018

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>