DEBUT NEFAST LA BUFTEA Chindia Târgovişte – Poli laşi 1-1 (1-0)

Stadion: Buftea. Fără spectatori Au marcat: Dumitraşcu ’13 pentru gazde şi Andrei Cristea ’63 pentru oaspeţi.
Chindia: Aioani – Căpuşă, Iacob, Piţian, Dinu – Neguţ, M. Dulca, Raţă, Dumitraşcu (Yameogo ’67) – D. Popa, D. Florea (Berisha ’76). Antrenor: Emil Săndoi
Poli Iaşi: Brânză – Onea, Frăsinescu, Baxevanos, Buşu – F. Cristea (Mensah ’36, Zajmovic ’70), De Iriondo, Passaglia – Vanzo (Popadiuc ’78), A. Cristea, Calcan. Antrenor: Daniel Pancu
Cartonaşe galbene: Neguţ ’59, Căpuşă ’65 / Buşu ’23, F. Cristea ’25, A. Cristea ’58
Arbitri: Iulian Călin – George Neacşu, Cosmin Vatamanu – Cătălin Popa Observator: Adrian Comănescu Chindia Târgovişte şi Poli laşi au terminat la egalitate, scor 1-1, după reuşitele lui Dumitraşcu şi Andrei Cristea. În urma acestui rezultat, gazdele au urcat pe locul şase, cu 21 de puncte, în timp ce moldovenii rămân în zona retrogradării, cu 15 puncte, pe locul 15. Min. 9: Chindia, aproape de a deschide scorul prin Neguţ. Min. 13: GOOOL Chindia! Dumitraşcu trage din afara careului, iar Brânză respinge, dar mingea se duce în poartă.
Min 60: Calcan trage superb la colţul lung, dar Aioani scoate în corner. Min. 63: GOOOL Poli laşi! Andrei Cristea egalează, după o minge prelungită cu capul de Frăsinescu.

SĂNDOI, MULŢUMIT DE REZULTAT

Emil Săndoi vorbeşte despre meciul terminat la egalitate (1-1) cu Poli Iaşi. Antrenorul Chindiei crede că meciul a fost unul echitabil.„Cred că a fost o primă repriză pe care noi am dominat-o. Am început mai bine, am controlat jocul… dar o repriză a doua foarte, foarte echilibrată, în care au […]