Published On: vin, ian. 26th, 2018

DÂMBOVIŢENII POPA ŞI CORBU AU JUCAT ÎN VICTORIA CU TERMALICA BB

nichiduta.ro

După succesele cu Aris Limassol şi Austria Viena, Dinamo a învins-o şi pe Termalica BB (Polonia), scor 1-0.
Unicul gol al roş-albilor a fost reuşit de Diogo Salomao, din penalty, acesta punctând pe finalul primei reprize, în minutul 42.
Dinamo a început în următoarea formulă: Brănescu – Corbu, Maric, Katsikas, V. Olteanu – Mahlangu, Dudea – I. Gheo-rghe, Moldoveanu, Salomao – D. Popa. Au mai jucat: Eşanu – Romera, Nedel-cearu, M. Popescu, Nica, Monroy, Nasci-mento, Hanca, Nemec.
„Am jucat în prima repriză cu cei care au evoluat mai puţin cu Austria Viena. Cei care au jucat, au făcut-o foarte bine, mai ales că am întâlnit o formaţie agresivă.
Ne-am făcut foarte bine treaba şi suntem pe drumul bun. Victoriile aduc victorii, pentru mine sunt foarte importante, chiar dacă sunt meciuri amicale, de pregătire”, a comentat Vasile Miriuţă, la Fotbal Club, pe Digi Sport 1.