DÂMBOVIŢENII BĂLAŞA ŞI TĂNASE, TITULARI ÎN DUELUL DINTRE FCSB ŞI CRAIOVA

Echipa FCSB a terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, scor 1-1 (0-1), cu formaţia CS Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a treia şi a urcat pe ultima treaptă a podiumului Ligii
I.
Oaspeţii au deschis scorul prin Băluţă, în minutul 28, gazdele reuşind egalarea prin Gnohere, în minutul 62.
0- 1: Ovidiu Popescu a dat o pasă greşită în jumătatea proprie, Gustavo l-a lansat în adâncime pe Băluţă şi acesta a deschis scorul cu un şut plasat pe lângă Niţă de la 12 metri.
1- 1: Calancea a respins în faţă o lovitură liberă executată de Bălaşa, apoi l-a blocat pe Momcilovici, dar balonul a ajuns la Gnohere care a inscris in poarta goală din 6 metri
FCSB: Niţă – Enache, Bălaşa, Momcilovici, Junior Morais – Pintilii (Larie ’46), Ov. Popescu – Man, Fl. Tănase, Teixeira (De Amorim ’46) – Gnohere (D. Benzar ’70). Antrenor: Nicolae Dică.
CS Universitatea Craiova: Calancea – Dimitrov, Spahija (Rossi ’77), Barthe, Ferreira (Kelici ’78), Briceag -Screciu, Zlatinski – Gustavo, Băluţă, Mitriţă (Bancu ’57). Antrenor: Devis Mangia.
Cartonaşe galbene: Pintilii ’39, Junior Morais ’55, Larie ’86, Bălaşa ’90+4 / Mitriţă ’45+2, Băluţă ’55, Spahija ’61, Gustavo ’90+1, Dimitrov ’90+2.

DÂMBOVIŢEANUL RADU PAPOE, SFERT FINALIST LA FOTE

Delegaţia României s-a întors de la Festivalul Tineretului Olimpic (FOTE) de la Gyor cu opt medalii, cinci de argint şi trei de bronz, una dintre cele de argint fiind adusă de jucătorul român de tenis Nicholas Ionel. Component al Lotului Naţional al României, Nicholas a avut nu mai puţin de […]