DÂMBOVIŢEANUL DANI POPA, GOL PENTRU DINAMO

Formaţia Dinamo a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), echipa Poli Iaşi, în ultimul meci al etapei a XXII-a a
Ligii I.
Golurile au fost marcate de Mattia Montini în minutele 7 şi 69 şi Daniel Popa, în minutul 90+3. Dinamo: Mc Dermott -Sorescu, Klimavicius, R. Grigore, Aliji – I. Filp – Zenke (Popa ’63), Nistor, Ait-Atmane (Mustoe ’53), Jaadi – Montini (N’Diaye ’75). Antrenor: Mircea Rednic Poli Iaşi: Rusu – Gallego (Bosoi ’30), Gardoş, Frăsinescu, Sin – Cioinac, Qaka – Almada, Flores (Enoh ’74), P.Petre – Sanoh (Burlacu ’61). Antrenor: Flavius Stoican Cartonaşe galbene: Filip ’29, Klimavicius ’36, Grigore ’59, Nistor ’81 / Gardoş ’80,
Qaka ’82
Meciul a fost arbitrat de Horaţiu Feşnic. La partidă au asistat 2.860 de spectatori.

REZULTATE EXCELENTE LA OPENUL DE LA HAMBURG

Karateka Clubului Sportiv Târgovişte au terminat cu fruntea sus turneul internaţional „Hamburg Open”. Sportivii antrenaţi de Ionuţ Munteanu au avut parte de evoluţii bune, iar la final au reuşit să îndeplinească obiectivul stabilit: cucerirea unei medalii. Karateka de la CS Târgovişte care a urcat podium a fost Damian Petrescu. Acesta […]