Published On: sâm, iul. 20th, 2013

CUPA ROMÂNIEI – EDIŢIA 2013-2014 –

nichiduta.ro

SPORTEchipele câştigătoare s-au calificat în turul 2, programat pe 31.07.2013, ora 17:30.
Vor fi cele 42 de echipe din turul 1, cărora se vor alătura toate celelalte 28 de formaţii din Liga a 3-a care nu au jucat în primul tur. în total vor fi 72 de echipe (35 jocuri).
Reprezentanta judeţului nostru care a rămas în competiţie este F.C.M. TÂRGOVIŞTE.
După cum ştiţi, URBAN TITU a cedat la HIDRO. RM VÂLCEA, cu 1-0.
Acum urmează ca departamentul COMPETIŢII din cadrul F.R.F. să alcătuiască cele 35 de jocuri pe criteriul geografic dar şi valoric.
F.C.M. TÂRGOVIŞTE poate evolua cu o echipă din judeţele limitrofe.
S-au calificat din ARGEŞ, S.C.M. ARGEŞUL PITEŞTI, C.S. AFUMAŢI (ILFOV), C.S. VOLUNTARI (ILFOV), C.S. PETROLISTUL BOLDEŞTI (PRAHOVA), A.S. ILIE OANĂ
(AMFB). Cu una dintre aceste echipe va trebui (normal) să joace F.C.M. TÂRGOVIŞTE pe
31.07.2013.
PETROLISTUL BOLDEŞTI şi ILIE
OANĂ sunt echipe din Liga a 4-a şi atunci F.C.M. va face deplasare. Dacă va fi repartizată cu una dintre celelalte divizionare C, va juca acasă, dat fiind poziţia din clasament.
Rămâne să vedem ce vor decide sorţii, săptămâna viitoare, când F.R.F. va împerechea echipele.

TURUL I  
REZULTATE TEHNICE  
1. Performanţa Alba Iulia – Jiul Petroşani 3-0
2. Gloria Arad – C.S.T. Vladimirescu 3-0
3. Sporting Piteşti -ArgeşUL Piteşti 1-3
4. S.C. Bacău – Aerostar Bacău 1-3
5. Hidişelul de Sus – Naţional Sebiş 3-1
6. Viitorul Lechinţa – F.C.M. Turda 3-0
7. Luceafărul Mihai Eminescu – Ştiinţa Miroslava 1-0
8. F.C. 2 Braşov – Civitas Făgăraş 0-3
9. Conpet Cireşu – Viitorul Domneşti 5-1
10. Voinţa Lanurile – C.S. Afumaţi 0-7
11.Voinţa Lupac – Autocatania Caransebeş 0-3
12. Dunărea Ciocăneşti – C.S. Voluntari 1-10
13. Vulturii Vultureni – Sănătatea Cluj 0-1
14. Danubius Rasova – Rapid Feteşti 3-6
15. A.C.S. Păpăuţi – Conpet Ploieşti 2-0
16. Voinţa Pietroşiţa – F.C.M. Târgovişte 0-2
17. A.S. Podari – ASRA Apa Craiova 2-0
18. Sporting Lieşti – C.S.M. Focşani 4-0
19. F.C. Malu Spart – Concordia 2 Chiajna 6-3
20. Ştiinţa Turceni – Pandurii 2 Târgu Jiu 0-1
21. Csikszereda Miercurea Ciuc – F.C. Zagon 0-1
22. Aurul Brad – Vulturii Lugoj 3-1
23.Voinţa Cocora – Victoria Chirnogi 3-0
24. Rapid Dumeşti – Ceahlăul 2 Piatra Neamţ 10-1
25. Popeşti Leordeni – Rapid 2 Bucureşti 3-0
26. Avântul Bârsana – Plimob Sighet 8-5
27. Baia de Aramă – Muncitorul Reşiţa 0-2
28. Miercurea Nirajului – Avântul Reghin 8-7
29. Cetatea Târgu Neamţ – Petrotub Roman 0-1
30. Inter Slatina – Vişina Nouă 2-1
31. Petrolistul Boldeşti – C.S. Tunari 6-1
32. Tâlna Oraşul Nou – Europa Alba Iulia 3-0
33. Barcău Nuşfalău – Seso Câmpia Turzii 1-4
34. Spicul Şeica Mare – Girom Albota 3-0
35. Progresul Frătăuţii Vechi – Bucovina Rădăuţi 1-0
36. Sporting Roşiorii de Vede – FCM Alexandria 2-1
37. Ripensia Timişoara – C.S. Flacăra Făget 3-0
38. Izbânda M. Kogalniceanu – Eolica Baia 3-0
39. FC Gîrceni – Oţelul 2 Galaţi 1-0
40. Hidro Rm. Vâlcea – Urban Titu 1-0
41. Naţional Goleşti – A.C.S. Panciu 6-5
42. A.S. Ilie Oană – Sportul 2 Studenţesc 3-0

 

eJobs

About the Author

-

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

noriel.ro