Published On: mie, dec. 11th, 2013

CUPA CSM TARGOVIŞTE LA NATAŢIE

nichiduta.ro

natatieLa sfârşitul săptămânii trecute, bazinul de înot al Clubului Sportiv Municipal Târgovişte a fost gazda unei competiţii rezervate tinerilor iubitori de nataţie. Timp de cinci ore, bazinul a fost luat cu asalt de practicanţii înotului, care au oferit momente spectaculoase apaludate de părinţii prezenţi la eveniment. Rezultatele înregistrate la prima ediţie a Cupei CSM au fost:

Categoria 6-7 ani
Masculin
25 m bras: 1. Alberto Basanciuc, 2. Gabriel Negru
25 m spate: 1. Alberto Basanciuc, 2. Teodor Puşcaşu, 3. Eric Negru
25 m craul: 1. Alberto Basanciuc, 2. Teodor Puşcaşu, 3. Damian Costache
Feminin
25 m bras: 1. Alexandra Negru, 2. Alexandra Oprea 25 m spate: 1. Alexandra Negru, 2. Gabriela Stoian, 3. Alexandra Oprea 25 m craul: 1. Alexandra Negru, 2. Alexandra Oprea, 3. Alexandra Stoian
Categoria 8-9 ani
Feminin
25 m fluture: 1. Daria Bogoi, 2. Ştefania Ruşcă, 3. Mara Stanciu 25 m craul: 1. Mara Stanciu, 2. Ştefania Ruşcă, 3. Ioana Negru 25 m bras: 1. Alexandra Negru, 2. Mara Stanciu, 3. Maria Mitric 25 m spate: 1. Alexandra Negru, 2. Maria Ursu, 3. Ştefania Ruşcă Masculin
25 m craul: 1. Florin Neacşu, 2. Andrei Amuza, 3. Darius Constantinescu 25 m fluture: 1. Leornard Amuza, 2. Denis Gidiuţă, 3. Alexandru Păun 25 m bras: 1. Andrei Amuza, 2. Darius Constantinescu, 3. Cristian Neacşu 25 m spate: 1. Andrei Amuza, 2. Denis Gidiuţă, 3. Cristian Neacşu

Categoria 10-12 ani
Masculin
100 m mixt: 1. Alexandru Costea, 2. Robert Stanciu, 3. Eduard Costea 50 m craul: 1. Constantin Barbu, 2. Robert Stanciu, 3. Alexandru Mirică 25 m fluture: 1. Eduard Postea, 2. Iulian Năescu, 3. Alexandru Mirică 50 m spate: 1. Alexandru Costea, 2. Flavius Anghel, 3. Constantin Barbu 50 m bras: 1. Alexandru Costea, 2. Eduard Costea, 3. Alin Radu
Feminin
100 m mixt: 1. Ştefania Vasilcahe, 2. Olivia Mirică, 3. Florentina Crăciun 50 m craul: 1. Gabriela Neculae, 2. Ştefania Vasilacahe, 3. Olivia Mirică 25 m fluture: 1. Olivia Mirică, 2. Florentina Crăciun, 3. Valentina Neculae 50 m bras: 1. Ioana Vasilache, 2. Florentina Crăciun, 3. Alexandra Negru 50 m spate: 1. Ştefania Vasilache, 2. Olivia Mirică, 3. Ioana Ivaşcu
Categoria 13-15 ani
Masculin
100 m mixt: 1. Răzvan Mitrescu, 2. Robert Stanciu, 3. Robert Muşat 25 m fluture: 1. Bogdan Matei, 2. Răzvan Mirescu, 3. Robert Muşat 50 m craul: 1. Răzvan Mirescu, 2. Barbu Constantin, 3. Robert Muşat 50 m bras: 1. Teodor Chiriţescu, 2. Alexandru Costea, 3. Alexandru Vişan 50 m spate băieţi: 1. Bogdan Matei, 2. Alexandru Nedelcu, 3. Alexandru Vişan
Feminin
100 m mixt: 1. Maria Mihai, 2. Ştefania Vasilache, 3. Florentina Crăciun 25 m fluture: 1. Simona Mihai, 2. Florentina Crăciun, 3. Ioana Vasilache 50 m craul: 1. Ioana Brănescu, 2. Ioana Vasilache, 3. Simona Mihai 50 m bras: 1. Ioana Vasilache, 2. Ioana Brănescu, 3. Alexandra Mihai 50 m spate: 1. Ioana Vasilache, 2. Simona Mihai, 3. Elena Ivaşcu 50 m carul: 1. Simona Mihai, 2. Alexandra Mihai, 3. Ioana Vasilcahe

Categoria 16-18 ani
Masculin
50 m bras: 1. Teodor Chiriţescu, 2. Robert Stanciu, 3. Răzvan Mitrescu 50 m craul: 1. Octavian Pâslaru, 2. Răzvan Mirescu, 3. Teodor Chiriţescu 25 m fluture: 1. Octavian Pâslaru, 2. Răzvan Mirescu, 3. Bogdan Matei 100 m mixt: 1. Octavian Pâslaru, 2. Răzvan Mirescu, 3. Bogdan Matei.
Feminin
25 m fluture: 1. Florentina Crăciun, 2. Ioana Brănescu, 3. Daniela O. 100 m mixt: 1. Ioana Vasilache, 2. Simona Mihai, 3. Ioana Brănescu

eJobs

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

noriel.ro