Published On: mar, sept. 12th, 2017

Cu târgovistencele Neacsu titulară si Sfiea din repriza secundă NAŢIONALA U19 A ROMÂNIEI A CEDAT ÎN FAŢA SLOVACIEI

nichiduta.ro

Reprezentativa U19 de fotbal feminin a României a disputat vineri prima partidă din cadrul calificărilor la Campionatul European WU19, care se va desfăşura anul viitor în Elveţia.
Prima adversară a tricolorelor a fost Slovacia, partida dintre cele două formaţii disputându-se vineri, la Marijampole.România face parte din Grupa 3, având adversare selecţionare precum Danemarca, Slovacia şi Lituania. În acest joc, tricolorele au fost învinse cu 3-2, după ce în minutul 22 scorul tabela arăta scorul de 3-0.
Surnovskâ (5) a deschis scorul, majorat apoi prin autogolul Georgianei Dârle (13) şi prin reuşita lui Bogorovâ (22). Jucătoarele pregătite de Florin Bugar au luptat să revină în joc şi au izbutit să marcheze de două ori până la final prin Predoi (35) şi Boroş (66).
Echipa României: 23. Dârle -7. Negrea, 6. Nagy (C), 14. Gered, 3. Krall – 17. Borodi (9. Sfiea, 46′), 8. Piperea – 18. Stamate (20. Cociuba, 58′), 10. Boroş, 15. Neacşu – 16. Predoi (13. Mateş, 77′). Antrenor: Florin Bugar
Rezerve: 12. Salamon, 2. Mureşan, 5. Peter, 11. Bartalis
În celălalt meci al zilei, Danemarca va întâlni ţara gazdă a grupei, Lituania, începând cu ora
18:00.
Programul Grupei 3: Etapa a 2-a (Luni, 11 septembrie 2017)
Ora 15:00, Marijampole Danemarca – Slovacia Ora 18:00, Alytus
România – Lituania
Etapa a 3-a (Joi, 14 septembrie
2017)
Ora 18:00, Marijampole România – Danemarca Ora 18:00, Alytus Lituania – Slovacia
*Echipele care se clasează pe locurile 1 şi 2 în cele 12 grupe din prima fază se califică în ultima fază (turul de elită). Reprezentativele care se clasează pe locul 1 şi cea mai bună dintre formaţiile care se clasează pe locul 2 în cele şase grupe din turul de elită se califică în turneul final. LOTUL ROMÂNIEI Portari: Szidonia Salamon (Olimpia Cluj), Georgiana Dârle (Olimpia Cluj) Fundaşi: Melinda Nagy (Olimpia Cluj), Daniela Mateş (Olimpia Cluj), Erika Gered (Vasas Femina), Mureşan Daiana (Olimpia Cluj), Barbara Bartalis (Tocksfors IF), Kata Peter (Vasas Femina), Timea Krall (Vasas Femina)
Mijlocaşi: Nicole Piperea (New York Soccer Club), Maria Neacşu (CSS Târgovişte), Raluca Borodi (Olimpia Cluj), Oana Negrea (Olimpia Cluj), Alexandra Sfiea (CSS Târgovişte), Maria Stamate (Universitatea Galaţi) Atacanţi: Alice Cociuba (CS Ineu), Denisa Predoi (Independenţa Baia Mare), Mădălina Boros (ASA Tg. Mureş).

eJobs

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

noriel.ro