CSM A ÎNCEPUT CU DREPTUL ANUL 2020

Cea de-a 13-a etapă a Diviziei A1 la volei feminin a fost una în care favoritele s-au impus lejer, fără să piardă vreun set.
Dinamo a învins cu 3-0 pe FC Voluntari, într-o partidă în care Maja Burazer a reuşit 18 puncte pentru gazde. La Dinamo au jucat puţin în setul al treilea şi noile achiziţii Nneka Onyejekwe şi Roxana Bacşiş. De la oaspete s-a remarcat Loredana Filipaş, autoare a 8 puncte.
CSM Lugoj a dispus cu 3-0 de CS Medgidia, la capătul unui meci în care Nina Kocic a reuşit 25 de puncte.
CSM Târgovişte s-a impus cu 3-0 la Cluj, într-un meci considerat

acasă, în timp ce Ştiinţa Bacău a învins-o cu scorul de 3-0 pe Rapid.
Ultima partidă din această rundă, Belor Galaţi – FC Argeş, va avea loc la 22 ianuarie.
Divizia A1 (f): Rezultatele etapei a 13-a a campionatului 2019/ 2020
Miercuri, 15 ianuarie
CSM Lugoj – CS Medgidia 3-0 (25-19, 25-20, 25-19)
CSM Târgovişte – „U” Cluj
3-0 (25-22, 25-19, 25-22)
(s-a jucat la Cluj) Ştiinţa Bacău – Rapid
3-0 (25-22, 25-10, 25-18)
Dinamo – CSO Voluntari 3-0 (25-16, 25-17, 25-19)

ADVERSARĂ GREA PENTRU SORANA CÎRSTEA LA AUSTRALIAN OPEN

Sorana Cîrstea şi Irina Begu nu vor avea adversare uşoare în primul tur la Australian Open 2020. Sorana Cîrstea şi Irina Begu vor avea parte de adversare dificile în primul tur la Australian Open 2020. Cîrstea se va duela cu semifi-nalista de la Wimbledon din 2019 şi număr 1 în […]