CHINDIA, REMIZĂ CU FC BRAȘOV ÎNTR-UN AMICAL ÎNAINTE DE RELUAREA CAMPIONATULUI

FC Brașov și Chindia Târgoviște au profitat de pauza din campionat generată de meciurile echipelor naționale și s-au întâlnit astăzi, într-un amical de 120 de minute disputat pe stadionul Metrom din Brașov. Cele două echipe au terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0).
Iulian Roșu (24) a deschis scorul pentru divizionara secundă antrenată de Ilie Stan, iar Daniel Popa a egalat în minutul 116 pentru trupa din prima ligă pregătită de Emil Săndoi.
Prima repriza a fost echilibrată, însă cu puține ocazii la cele două porţi. Daniel Florea i-a dat primele emoții portarului Gârniță cu un șut bun din lovitură liberă.
Iulian Roșu a deschis scorul în minutul 24, atunci când mijlocașul brașovean a executat perfect o lovitură liberă de la 20 de metri, direct în vinclul porții lui Căbuz.
Până la finalul primei reprize, doar Andrei Șerban a mai avut un șut periculos, puțin pe lângă bara din dreapta lui Gârniță.
La pauza, cei doi antrenori au schimbat garniturile. Daniel Popa a avut două bune ocazii, mai întâi un șut peste din 10 metri lateral dreapta și apoi un șut respins greu de Mutu. Brașovenii au replicat prin Negrean, servit ideal de Mihalcea, cu un șut pe lângă poartă, scrie liga2.prosport.ro.
Mihalcea a fost și el aproape de gol, însă Căbuz a reușit să respingă. Pe final, elevii lui Săndoi au dominat, iar Daniel Popa (116) a restabilit egalitatea, profitând de o nesincronizare în defensiva brașovenilor.