CHINDIA RĂMÂNE NEÎNVINSĂ ŞI DUPĂ DEPLASAREA DE LA VOLUNTARI FC VOLUNTARI – CHINDIA TÂRGOVIŞTE 0-0

Stadion: Anghel lordănescu (Voluntari – Ilfov). Fără spectatori
FC Voluntari: Rîmniceanu – Balaur (Angelov ’78), Tamaş, Armaş – Ricardinho, Droppa (Pesic ’46), Ivanov (Lopes ’87), Briceag – Ilie (Costin ’46), Betancor, Gheorghe (Tavares ’88). Antrenor: Liviu Ciobotariu Chindia: Moldovan – Iacob, Celea, Căpuşă, Dinu – Neguţ (Neicuţescu ’88), Raţă, Dulca, Dumitraşcu (Yameogo ’78) – Popa (Kocic ’79), Florea (Berisha ’67). Antrenor: Emil Săndoi Cartonaşe galbene: / Iacob ’59, Dulca ’81, Moldovan ’90+3
Arbitri: Ionuţ Coza – Mircea Orbuleţ, Alexandru Vodă – Cătălin Popa Observator: Aron Huzu Min. 1. A început meciul!

Min. 13. Voluntari, cât pe ce să deschidă scorul! Ilie plonjează la o centrare trimisă în faţa porţii târgoviştene şi este cât pe ce să trimită mingea în plasă.
Min. 28. Celea a fost foarte aproape de un autogol.
Min. 35. Ocazie pentru FC Voluntari! Betancor trimite mingea în bară.
Min. 45. Neguţ trimite mingea puţin pe lângă poarta Voluntariului. Min. 40+1. Finalul primei reprize! Min. 46. A început repriza a doua! Min. 55. Ocazie pentru Voluntari! Briceag trimite un şut violent, însă mingea trece puţin pe lângă poarta oaspeţilor.
Min. 90+2. Angelov trimite un şut puternic, însă portarul Moldovan reuşeşte să reţină mingea in extremis.