CHINDIA PIERDE ÎN MINUTUL 7 AL PRELUNGIRILOR Chindia Târgoviște – FCSB 0-1 (0-0)

Stadion: Ilie Oană (Ploiești). A marcat: Constantin Budescu (min. 90+7 – penal-ty)
Chindia: Căbuz – T. Căpușă (loniļă ’85), Celea, lacob, Dinu (Corbu ’10) – Dulca, Kocic – D. Popa, C. Șerban, Popadiuc -Florea (Martac ’79). Antrenor: Emil Săndoi
FCSB: A. Vlad – V. Crețu (Haruț ’87), Vinicius, Miron, Radunovic – Ov. Popescu (Oaidă ’81), Șut (Budescu ’46), Olaru – Cordea, Keșeru (V. Gheorghe ’70), I. Stoica. Antrenor: Edward Iordănescu
Cartonașe galbene: Florea ‘9, Popadiuc ’25, Corbu ’82, lacob ’90+5 / Radunovic ’21, Ov. Popescu ’69, Olaru ’71, Budescu ’81, V. Gheorghe ’88
Cartonaș roșu: Kocic ‘8
Arbitri: Lucian Rusandu – Bogdan Gheorghe, Imre-Laszlo Bucsi – Iulian Dima
Observator: Alexandru Deaconu
Chindia Târgoviște – FCSB s-a terminat 0-1, însă meciul a fost dramatic. Budescu a adus victoria roș-albaștrilor, dintr-un penalty marcat în minutul 90+7. Târgoviștenii au jucat în 10 oameni din minutul 8.
Târgoviștenii au început curajos, cu o bară în minutul 8, iar după câteva secunde, au rămas în 10 oameni, după ce Kocic a primit roșu direct. La cealaltă poartă, Căbuz a respins de două ori în aceeași fază, la Olaru și Ianis Stoica.
A urmat ocazia uriașă a lui Keșeru, dintr-un metru, iar apoi același Keșeru și Ovidiu Popescu doar au „șters” o minge pe care scria gol. Ultimele șanse din prima repriză le-au aparținut tot oamenilor lui Edi Iordănescu, când același Căbuz a apărat spectaculos, iar Keșeru a nimerit transversala, scriedigisport.ro.
În debutul părții secunde, Chindia a cerut un penalty, iar imediat după aceea, Florea a ratat o șansă bună pentru târgovișteni. Însă tot FCSB a fost mai periculoasă, prin același Keșeru, care a fost schimbat în minutul 69.
Portarul Chindiei a făcut din nou minuni în fața lui Vali Gheorghe, iar finalul a fost dramatic. Mai întâi Olaru a tras în plasa laterală, iar la ultima fază a meciului, Paul Iacob a atins mingea cu mâna și a făcut penalty. Budescu a transformat de la 11 metri, iar Chindia -FCSB s-a terminat 0-1.

Avocat recuperare creante

Avantajele unui avocat in recuperarea creantelor Dacă te afli într-o...

Accidente de circulație  în lanț, pe drumurile din Dâmbovița

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Târgoviște au fost sesizați...

CONTROALE ÎN LOCALITATEA BĂLTENI: Au fost verificate centrele de fier vechi

Ieri,  17 aprilie, peste 200 de polițiști din cadrul...

Mesaje frauduloase concepute de atacatori, care vizează utilizatori din România în ultimul timp

Vorbim despre tehnci pe care infractorii le reciclează sub...