CHINDIA PIERDE, DAR DOMINĂ CAMPIOANA. Chindia Târgovişte – CFR Cluj Napoca 0-1 (0-0)

Stadion: Ilie Oană (Ploieşti). Fără spectatori
A marcat: Al. Păun (min.52-pen)
Chindia Târgovişte: Aioani -Căpuşă, Piţian, Al. Iacob, C. Dinu (Mitrea ’86)- Neguţ (M. Costea ’76), V. Raţă, M. Dulca, D. Dumitraşcu – D. Popa, D. Florea (Berisha ’76). Antrenor: Emil Săndoi
CFR Cluj: Sandomierski – Cr. Manea, Vinicius, Ben Youssef, Camora – C. Deac (Aurelio ’33), William Soares (Hoban ’46), Gîdea (Păun ‘7) – Chipciu (Pereira ’73), Debeljuh (Rondon ’73), Costache. Antrenor: Edi Iordănescu
Cartonaşe galbene: Neguţ ’38, Popa ’58 / Ben Youssef ’90+1
Meciul a fost arbitrat de Radu Petrescu, ajutat de asistenţii Mircea Mihail Grigoriu şi Ionel Valentin Dumitru.
Arbitru de rezervă a fost Bogdan Dumitrache, iar observator Adrian Vidan.
Minutul 76: Dublă schimbare la
Chindia! Au intrat Costea şi Berisha,
au ieşit Neguţ şi Florea.
Minutul 75: Barăăăă!!! Şutul lui Dulca
s-a oprit în bara tranversală a lui
Sandomierski.

Minutul 73: Dublă schimbare la CFR Cluj! Au intrat Rondon şi Pereira, au ieşit Debeljuh şi Chipciu. Minutul 65: Ocazie imensă pentru Chindia! Florea nu a reuşit să prindă spaţiul porţii, cu capul, din doi metri. Minutul 52: GOOOLLL CFR CLUJ! Adrian Păun marchează cu un şut pe mijloc, fără probleme. Minutul 50: Lovitură de la 11 metri pentru CFR Cluj! Radu Petrescu a văzut un henţ în careu, la Piţian. Minutul 46: Schimbare la CFR! A intrat Hoban, în locul lui Soares. A început repriza secundă! Pauză!
Minutul 45: Şut bun al lui Căpuşă, plasat, respins bine de Sandomierski Minutul 41: Ocazie mare de gol pentru CFR Cluj. Şutul lui Adrian Păun, cu stângul, la colţul lung, a fost respins excelent de Aioani. Minutul 33: Schimbare la CFR Cluj! A ieşit Ciprian Deac, a intrat Luis Aurelio.
Minutul 7: Schimbare la CFR Cluj! A ieşit tânărul Mihai Gâdea, a intrat Alexandru Păun. Minutul 1: A început partida!

PRIMA ÎNFRÂNGERE DUPĂ 8 ETAPE

CFR Cluj s-a impus foarte greu, luni, la Ploieşti, împotriva celor de la Chindia Târgovişte, scor 1-0, într-un meci din etapa a 20-a din Liga 1. Unicul gol al partidei a fost marcat de Alexandru Păun în minutul 52, care a transformat cu siguranţă o lovitură de la 11 metri. […]