CHINDIA, PAS GREŞIT PE PROPRIUL TEREN Chindia Târgovişte – Hermannstadt 1-1 (0-1)

Stafion: Ilie Oană (Ploieşti)
Au marcat: L. Mihai (min.76 – pen) – P. Petres-
cu (min. 24 – pen)
Chindia: Moldovan – Martac, Leca, Benga, Negrea – Neguţ, Novac, Bic, Yameogo -Dumiter, Cherchez
Păunescu; A2: Marius Badea.
Minutul 20: Ocazie mare Chindia, portarul Figueiredo respinge şutul lui Cherchez. Minutul 22: Cherchez pasă bună pentru Yameogo, dar acesta ratează singur cu portarul
Minutul 24: Yazalde este faultat în careu de Benga şi oaspeţii obţin o lovitură de la 11 metri Minutul 24: Goooool Hermannstadt.
Petrişor Petrescu transformă sigur lovitura de la 11 metri
Minutul 45: S-a terminat prima repriză. Oaspeţii conduc cu 1-0 Minutul 46: A început repriza a doua Minutul 76: Gooooool Chindia. Liviu Mihaiu egalează din penalty
Minutul 89: Şut bombă Martac de la 30 de metri, mingea se duce peste poartă Minutul 90+3. Ocazie mare Yazalde care trimite mingea cu capul, din careu, dar a respins Moldovan
Cei doi antrenori, Viorel Moldovan şi Eugen Neagoe, au dat-o la pace. La ultimul meci din carieră, ca arbitru de centru, Adrian Comănes-cu, a dictat două lovituri de la 11 metri, câte una pentru ambele echipe. Acestea au fost transformate de Petrescu şi Liviu Mihai.
La ultimul meci din carieră, ca arbitru de centru, Adrian Comănescu, a dictat două lovituri de la 11 metri în Chindia – Hermannstadt. Mai întâi, oaspeţii au primit lovitura de pedeapsă transformată de Petrişor Petrescu după 24 de minute. Cu un sfert de oră înainte de final, a venit rândul echipei lui Viorel Moldovan să beneficieze de un penalty. Liviu Mihai a stabilit scorul final, 1-1.

Cazare Confortabilă la Prețuri Accesibile: Blue Sky Hotel din Eforie Nord

Anul 2023 a fost un an fantastic pentru a...