Published On: vin, sept. 13th, 2019

CHINDIA INTRĂ ÎN FOCURILE CUPEI ROMÂNIEI

nichiduta.ro

In perioada 10 – 11 septembrie 2019 s-au disputat partidele din turul 4 al Cupei României, ediţia
2019-2020.
Tragerea la sorţi a şaisprezecimilor de finala, faza în care în competiţie intra şi echipele din Liga 1, va avea loc la Casa Fotbalului, sala „Nicolae Dobrin”.

Rezultatele din turul 4 al Cupei României 10 septembrie, ora 16:30
ACS Foresta Suceava – CS Aerostar Bacău 2-1 (0-1)
Andrei Pavel (47), Dudu Drugă (90+1 – pen.) / Cristian Copoţ-Barb (29) CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca -ACS Fotbal Comuna Recea 3-1 (1-0)
Andrei Ceaca (33), Dan Roman (68), Raul Ciupe ’84 -pen.) / Alexandru Mărieş (55)
CS Crişul Chişineu Criş – AFC UTA Arad 1-3 (1-1)
Raul Ember (12 – pen.) / Alexandru ioniţă (25, 60), Valentin Buhăcianu (80)
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii -AFC Ripensia Timişoara 1-3 (1-0)
Cosmin Mancaş (34) / Caius Lungu (48), Albert Voinea (88), Alexandru Popovici (90+1)
ACS Vediţa Coloneşti M.S. -U Craiova 1948 SA 1-2 (0-0, 1-1)
Robert Dalu (52) / Marian Stoenac (82 – pen.), Ovidiu Dănănae (99)
SC Popeşti-Leordeni -AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele 1-2 (0-2)
Alexandru Dincă (53) / Cristian Ciobanu (28, 40 – pen.)
CSM Flacăra Moreni – CS Mioveni 1-2 (0-2)
Tiberiu Calofir (73) / Robert Gherghe (25), Davide Massaro (38)
11 septembrie. ora 16:30
AFC Metalul Buzău – CSM Focşani 2007 1-0 (0-0, 1-0)
Sabin Sava (96)
CS Făurei – FC Farul Constanţa 1920 2-1 (0-1)
Stelică Nicoliţă (44), Florin Bălan (55) / Antonio Cruceru (17)
CSA Steaua Bucureşti -CS Concordia Chiajna 1-2 (0-0, 1-1) Florin Răsdan (78) / Răzvan Grădinaru (86), Eugen Nica (114)
CS Sportul Snagov SA – FC Petrolul Ploieşti 0-1 (0-0)
Şaim Tudor (53)
CS Tunari – FC Metaloglobus Bucureşti 0-2 (0-0)
Alexandru Ciocâlteu (54), Claudiu Herea (83)
ACS Olimpic Cetate Râşnov -AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 0-1 (0-0, 0-0)
Szilârd Kâlmân (118)
ACS Flacăra Horezu -ACS Campionii Fotbal Club Argeş 2-1 (1-0)
Mansour Gueye (27), Cristian Munteanu (89) / Andrei Blejdea (82)
Clubul Sportiv Muncitoresc Reşiţa -ACS ASU Politehnica Timişoara 1-0 (1-0)
Dragoş Săulescu (37)
ACS Industria Galda – CSM Avântul Reghin 4-3 (2-1)
Alexandru Cioară (5, 28), Alexandru Costea (56), Paul Muntean (85) / Adrian Murar (25), Sergiu Chirilă (52), Flavius Baghiu (90+1 – aut.)
CSC Sânmartin – AS FC Universitatea Cluj 1-2 (1-1)
Florin Pop (27) / George Florescu (11), Carol Taub
(90+1)
11 septembrie, ora 17:00
Fotbal Club Rapid – AFC Dunărea 2005 Călăraşi 3-0
Antonio Sefer (4), Facundo Mallo (12), Geani Creţu (82)

eJobs

About the Author

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

noriel.ro