CHINDIA A ADUS UN CROAT

Începând de ieri, jucătorul de origine croată Filip Dangubic (24 ani, 1,81 m, mijlocaş ofensiv) este componentul lotului nostru. Dangubic vine de la Spartak Trnava (Slovacia), formaţie pentru care a evoluat în 17 meciuri de campionat şi 4 în preliminariile Europa League în acest sezon.

VICTORIE PENTRU CSM TÂRGOVIŞTE CSM Târgovişte 71-54 CS Universitatea Cluj-Napoca (21-20, 13-14, 21-11, 16-9)

În primele 20 de minute ale disputei s-a jucat sub semnul echilibrului, astfel că la pauză scorul era egal, 34-34. Clujul a început mai bine sfertul trei şi a reuşit un run de 9-0 pentru ca tabela să indice 34-43. Jucătoarele pregătite de Cătălin Tănase au mai permis doar 2 […]