BRONZ PENTRU ERIKA MOISE

erika moiseIn perioada 05-07.07.2013, la Techirdag (Turcia) s-au desfăşurat Campionatele Balcanice de judo rezervate U’15 (Copii 1). Au fost prezenţi 239 de sportivi şi sportive din Bosnia – Herţegovina, Bulgaria, Grecia, Macedonia, Muntenegru, Serbia, Turcia şi România. Sportivii şi sportivele noastre au câştigat 4 medalii de aur prin: MARIN LIDIA-categ. 36 kg, FILIPISAN ANCA – categ. 57 kg, ORBAN LEHEL- categ. 46 kg, TOMUT-POPA DIANA – categ. +63 kg, 3 medalii de argint prin:
STROIE ANA-MARIA – categ. 36 kg, RUSNIAC
CASANDRA – categ. 48 kg, ZGARTA CĂTĂLIN – categ. 50 kg, 11 medalii de bronz prin: MOISE INGRID-ERIKA – categ. 32 kg, TOIU DARIAPATRICIA – categ. 40 kg, IONIŢĂ GEORGIANA
– categ. 44 kg, IOSUB IOANA – categ. 52 kg, VEGHEA NICOLETA – categ. +63, BORS LARISA-categ. 38 kg, GRIGORESCU ANDREI-
IONUŢ – categ. 42 kg, MARTON BENEDEK –
categ. 42 kg, KONCZ LEHEL-categ. 60 kg, ŞERBAN EDUARD – categ. 66 kg, BOLDIS
MARC – categ. +73 kg.
Singura dâmboviţeancă prezentă la această competiţie a fost Erika Moise, tânăra sportivă pregătită de Romel Muşa cucerind medalia de bronz la categoria 32 kg.

SORANA, PE LOCUL 26

Simona Halep, Alexandra Cadanţu şi Raluca Olaru au urcat cel mai mult dintre românce în clasamentele de simplu şi de dublu. Simona Halep, care a pierdut după o serie de 11 victorii, a mai urcat două locuri în clasament, ajungând acum pe locul 30, cel mai bun al carierei. Cea […]