Published On: mar, Iun 27th, 2017

Baraj de promovare în Liga a 3-a; Returul Bucureştenii au revenit miraculos Voinţa Crevedia – Progresul Spartac Bucureşti 2-6 (2-2)

Au marcat: V. Ştefan (min. 30), Karamian (43), respectiv Nichita (35 şi 82), Cană (37 şi 53), Dedu (73 şi 90+3).
Au arbitrat: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi) – Daniel Vlase (Galaţi), Răzvan Bedreagă
(Galaţi).
Observatori FRF: Ion Negoescu (Târgovişte), Roxana Berceanu (Bucureşti).
Meciul s-a disputat la Crevedia.
Jucătorii echipei din Crevedia nu au ştiut să-şi păstreze avantajul din prima manşă, când au câştigat cu 3-0, la masa verde (lipsă al doilea doctor). Voinţa conducea cu 1-0 (gol Ştefan) şi avea un avantaj de patru goluri. Până la pauză au mai marcat Nechita (35) şi Cană (37) pentru Progresul Spartac, Arman Karamian (43) pentru Voinţa. La jumătatea meciului, scorul era 2-2.
După pauză, apatica defensivă a Voinţei a cedat de patru ori, fiind răpusă de Cană
(53), Dedu (73), Nechita (82) şi din nou Dedu (90+3).
În această parte a jocului parcă bucureştenii au fost mai mulţi şi mai vânjoşi.
Gazdele reclamă faptul că nu au putut să evolueze V. Negru, Zuluf, Petrescu, Mande (accidentaţi), iar pe parcursul jocului au ieşit, fiind accidentaţi, I. Ioniţă I, Balaur şi Alecu. S-a întâmplat ceva neclar în această repriză secundă. Campioana judeţului Ilfov a fost de nerecunoscut.
Cu scorul general de 6-5 (0-3 şi 2-6), Progresul Spartac a promovat în Liga a 3-a.
La Voinţa Crevedia au evoluat Ungur – D. Balauru (57 -G. Ioniţă), Alecu (72 – I. Ioniţă II), Tutunaru (cpt), Chiţu -Dumitrescu (81 – Andronache), V. Ştefan, V. Bădoi, B. Pătraşcu, I. Ioniţă I (47 – Avram).
Antrenor: Vali Bădoi
Oficialii de la Crevedia au făcut contestaţie.