DÂMBOVIŢEANUL SPÂNU ESTE CAMPION AL ROMÂNIEI CU DINAMO BUCUREŞTI

Formaţia bucureşteană s-a impus cu 8-2 în finala disputată la Centrul Naţional de Fotbal Mogoşoaia în faţa LPS Târgu Mureş.
Dinamo a început tare partida şi a reuşit să înscrie de trei ori într-un interval de 10 minute. Ahmed Bani (16), reluare sub transversală din interiorul careului, Andrei Spînu (19), „cap” din corner, şi Andrei Florescu (25), şut de la 20 de metri, şi-au trecut numele pe lista marcatorilor. Până la pauză a mai marcat şi fundaşul Dan Tălmaciu (43), tot în urma unei lovituri de colţ.
La reluare, dinamoviştii au mai marcat de 4 ori prin Tiberiu Curea (51), Cristian lonescu (55), Luca Tache (66) şi Răzvan Mateş (81-pen.). Pentru LPS Târgu Mureş au înscris Atilla Demeter (63) şi Cristian Michi (82).
Cel mai bun jucător al finalei a fost desemnat Ahmed Bani (Dinamo). Dinamo: 1. Niţu – 15. Balcan, 2. Tălmaciu, 13. losivoiu (7. Tache, 53), 19. Amzar, 10. Mateş-cpt., 4. Bani, 22. Borcea (5. Floarea, 46), 20. Şutru (17. Badea, 46), 9. Spînu (6. Curea, 46), 18. Florescu (21. lonescu, 53). Antrenor: Iulian Matei LPS Târgu Mureş: 1. Toth – 5. Nicola-cpt., 7. Al. Trifan (3. Lukacs, 46), 18. Sămărghiţan (15. Michi, 32), 8. Oneţiu, 10. Zolyoni (21. Pogăcean, 46), 11. Şt. Trifan (16. Miklos, 75), 6. Szasz, 17. Varga, 13. Bako, 9. Demeter (19. Malnasi, 66). Antrenor: Csiki Zsolt
în finala mică, Kinder Constanţa s-a impus cu 7-3 în faţa lui Juventus Timişoara. Au marcat: Alin Florea, Andrei Lenu (3), Cosmin Budeanu, Răzvan Oancea (2), respectiv Alex Cociuba (2) şi Claudiu Talpaş.

Servicii SEO Profesionale în 2024: Evoluții și Tendințe Comparativ cu Anii Precedenți

Optimizarea pentru motoarele de căutare (SEO) rămâne o componentă...

Care sunt cele mai comune probleme care apar la un Range Rover Velar?

Alegerea tipului de mașină pe care să îl achiziționezi...

Etapa județeană a Concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare şi private pentru situaţii de urgenţă

S-a desfășurat în municipiul Moreni etapa județeană a Concursurilor...